Cukr a potraviny v porcích

Cukr bílý

Cukr bílý

Cukr bílý se řadí mezi rafinované potraviny. Jedná se jednoduchý sacharid, nejpoužívanější přírodní sladidlo vyráběné z cukrové řepy. Řepa se při výrobním procesu zbaví nečistot, pomocí difuzérů se z ní vyluhuje cukerná šťáva a v dalším kroku se vlhká cukrovina vysuší na krystalický cukr. Ročně se ve světě vyrobí okolo 160 milionů tun cukru, v ČR je spotřeba cukru asi 40 kg na osobu a rok.

Cukr třtinový

Cukr třtinový

Přírodní sladidlo vyrobené z cukrové třtiny. Při výrobním procesu není tento cukr zbaven důležitých látek a díky obsahu zbytkové melasy vyniká množstvím minerálů a stopových prvků důležitých pro lidský organismus. Nejlepší oblasti pro pěstování cukrové třtiny jsou místa z půdou bohatou na minerály, ty jsou pak zárukou nejvyšší kvality. Právě z těchto míst naše suroviny pocházejí. Užívá se k výrobě teplých nápojů, koktejlů i pekařských výrobků . Má zlatohnědou barvu a charakteristickou vůni a chuť.

Stolní sladidlo sukralóza

Stolní sladidlo sukralóza

Nízkokalorické sladidlo, které je vhodné pro slazení studených a teplých nápojů. Jeho chuťové vlastnosti jsou téměř shodné s cukrem. Vyrobeno je na bázi směsi s vysokým obsahem ovocného cukru (fruktózy) a přidané sukralózy. Nabízí jedinečné vlastnosti s mnoha výhodami, osladí jako cukr, ale s nižší energetickou hodnotou.

Sušená smetana

Sušená smetana

Bílý, snadno rozpustný prášek lahodné chuti, který je vhodný pro zjemnění a skvělou chuť teplých nápojů, např. kávy a čaje.

Kokosový cukr

Kokosový cukr

Novější a zdravější varianta cukru. Kokosový cukr se získává z květů kokosových palem, je bohatý na vitamin B, obsahuje minerály a stopové prvky důležité pro lidský organismus. Užívá se k výrobě teplých i studených nápojů, k výrobě pekařských výrobků. Působí blahodárně na lidský organismus a podporuje imunitu. Jako oblíbené sladidlo je znám v Asii již stovky let.

BIO cukr

BIO cukr

Přírodní sladidlo, které pochází z ekologické produkce. Tento ochranný certifikát zaručuje, že použité suroviny jsou z produkce přísně kontrolovaného ekologického zemědělství a splňují zákonné podmínky pro výrobu biopotravin. Nesmí být užito např. žádných průmyslových hnojiv a pesticidů, zpracovatelé se pak při výrobě biopotravin zříkají používání umělých ochucovadel a barviv. Spotřebitel tak zažije potravinu v její přirozené barvě, chuti a vůni.

FAIR TRADE cukr

FAIR TRADE cukr

FAIR TRADE je mezinárodní ochranná obchodní známka, která zaručuje, že výrobek je produkován v souladu s předem nastavenými standardy. Producentům i zaměstnancům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky je zaručeno živit se vlastní prací za důstojných a bezpečných podmínek s adekvátní mzdou. Produkty jsou pěstovány s ohledem na životní prostředí, bez preventivního používání chemických látek. Známka Fairtrade® je dnes nejznámější a nejrozšířenější etickou známkou na světě.

Hroznový cukr

Hroznový cukr

Hroznový cukr nebo také glukóza je nejrozšířenější jednoduchý cukr, který se vyskytuje v ovocných plodech, zejména v hroznovém víně. Rychle se uvolňuje do krve, proto slouží jako rychlý zdroj energie. Doporučuje se na celkové posílení organismu, také při zvýšené zátěži.

Fruktoza krystalická

Fruktoza krystalická

Jedná se o přírodní sladidlo, monosacharid, který se běžně vyskytuje v medu a některých druzích ovoce. Má asi o 30% vyšší sladivost než řepný cukr, je vhodný i pro diabetiky.

Sůl

Sůl

Kuchyňská sůl s v přírodě vyskytuje v podobě nerostů. Pro člověka je sůl životně důležitou látkou, potřebnou pro činnost organismu. Roční spotřeba cukru činí 7-8 kg na osobu. V současnosti se sůl těží zejména díky podzemním ložiskům a pomocí odpařování mořské vody v teplých oblastech.

Pepř

Pepř

Pepř černý je jedno z nejrozšířenějších koření světa užívané ve všech kuchyních. Jedná se o rostlinu pepřovníku černého, který dorůstá délky přes deset metrů. Pro výrobu koření se sklízí plody této rostliny v nedozrálém stavu. Původem z východní Indie, dnes se pěstuje se zejména v tropických oblastech. Má pálivou chuť a silné aroma.

Vaše jméno(*)
Please type your full name.
E-mail(*)
Invalid email address.
Text zprávy
Neplatný vstup
Ověření(*)
Ověření
Neplatný vstup

LN FOOD
Dolany 683
783 16 Dolany u Olomouce
Česká republika

Tel.: +420 776 142 256
Fax: +420 585 206 722

DIČ: CZ 258 151 05

© 2016-2021 LN FOOD | Tvorba webové stránky carl.cz

Naše projekty