Komoditní potraviny

Čočka velkozrnná

Čočka velkozrnná

Tato luštěnina je velmi důležitá součást stravy, má vysoký obsahu bílkovin – až 26%, je jedinečným zdrojem energie, železa, kyseliny listové a vlákniny. Vhodná ke každodennímu použití ve studené i teplé kuchyni.

Fazole bílá

Fazole bílá

Jedná se o popínavou nebo vzpřímenou bylinu, původně pocházející z tropických oblastí Ameriky. Tato luštěnina díky vysokému obsahu obsahu vlákniny, rostlinných bílkovin – až 25%,, minerálů a vitamínů patří ke nejzdravějším potravinám. Má bílou barvu a lahodnou krémovou chuť. Používá se po tepelné úpravě.

Fazole žíhaná

Fazole žíhaná

Jedná se o popínavou nebo vzpřímenou bylinu, původně pocházející z tropických oblastí Ameriky. Tato luštěnina díky vysokému obsahu obsahu vlákniny, rostlinných bílkovin – až 25%,, minerálů a vitamínů patří ke nejzdravějším potravinám. Tento velmi oblíbený typ tmavší barvy se strakatými pruhy má široké použití při přípravě pokrmů.

Hrách žlutý půlený

Hrách žlutý půlený

Zralá semena hrachu se používají jako luštěnina bohatá na bílkoviny, vlákninu, vitamíny ze skupiny B a minerální látky. Užívá se v teplé i studené kuchyni. Má lahodnou chuť, před tepelným zpracováním není nutné půlený hrách namáčet.

Rýže dlouhozrnná

Rýže dlouhozrnná

Rýže je jednou z nejdůležitějších potravin světa, svůj původ má v tropických oblastech Asie a Afriky. Získává se z rostliny rýže po prvním loupání a používá se po tepelné úpravě jako příloha k různým pokrmům. Je lehce stravitelná, má vynikající chuť, nelepí se a nerozvařuje.

Rýže parboiled

Rýže parboiled

Jak už sám název napovídá, rýže se speciálně upravuje tak, aby při jejím zpracování neztratila vitamíny a minerály obsažené v její slupce. Díky tlakovým vlnám se důležité látky přesunou ze slupek do jednotlivých zrnek a teprve pak se zrna oloupou. Rýže je lehce stravitelná, nelepí se a nerozvařuje.

Rýže kulatozrnná

Rýže kulatozrnná

Zrna tohoto typu nebroušené rýže jsou malá, čistá a kulatá. Díky své lahodné mléčné chuti a lepivé konzistenci je rýže vhodná k přípravě sushi, je lehce stravitelná a nadýchaná. Má vysoký obsah sacharidů a tím i vysokou výživovou hodnotu.

Rýže jasmínová

Rýže jasmínová

Tato surovina je hojně užívaná v asijských kuchyních, má středně velká zrna, výraznou ořechovou vůni snadno rozpoznatelnou již na dálku a lepivou strukturu. Je zdrojem vitamínů, minerálů, má příznivý vliv na snižování cholesterolu. Své místo si získává i v evropslých kuchyních jako příloha k různým druhům masa.

Těstoviny DURUM

Těstoviny DURUM

Základní surovinou této skupiny těstovin jsou zrna tvrdé pšenice, tzv. semolina. Nerozvařují se, mají vysoký energetický obsah, jsou lehce stravitelné, bohaté na sacharidy. Patří k nejhodnotnějším těstovinám se skvělou chutí a nižším obsahem lepku a škrobu, než těstoviny z pšenice měkké.

Vaše jméno(*)
Please type your full name.
E-mail(*)
Invalid email address.
Text zprávy
Neplatný vstup
Ověření(*)
Ověření
Neplatný vstup

LN FOOD
Dolany 683
783 16 Dolany u Olomouce
Česká republika

Tel.: +420 776 142 256
Fax: +420 585 206 722

DIČ: CZ 258 151 05

© 2016-2020 LN FOOD | Tvorba webové stránky carl.cz

Naše projekty